Jednym kliknięciem… – warsztaty programistyczne z robotem Photon
Formuła: Warsztaty lub pokazy / Wystawa

Jednym kliknięciem… – warsztaty programistyczne z robotem Photon

Kliknij tutaj by przejść do wydarzenia

Click – tyle wystarczy, aby uruchomić robota. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów programistycznych, na które w ramach Digital Festival zaprasza Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Photon, czyli bohater warsztatów, to niezwykły przybysz, który chce poznać nasz świat. Uczestnicy programują robota, zostają jego przewodnikami i kompanami do zabawy. Korzystając z aplikacji multimedialnej, wybierają się w niezapomnianą podróż do świata kodów.

Energetyczne Centrum Nauki KPT to wyjątkowe miejsce na mapie Kielc, które zaprasza wszystkich chętnych niezależnie od wieku na wyjątkową wyprawę do świata energii. Ideą centrum jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Na ECN składają się: wystawa Energia, laboratorium „Generator mocy” oraz kino 2D/3D. Ekspozycja jest podzielona na trzy strefy tematyczne: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” i zawiera 28 interaktywnych stanowisk, które pozwalają na przeprowadzanie eksperymentów związanych z przetwarzaniem i wykorzystaniem energii. W przestrzeni wystawy, w znajdującym się na antresoli laboratorium prowadzone są warsztaty popularnonaukowe. W kinie 2D/3D prezentowane są filmy popularnonaukowe, a także odbywają się spotkania i wykłady oraz kameralne konferencje. Uzupełnieniem ECN jest Energetyczny Ogród, usytuowany przy ulicy Olszewskiego, obok nowego parkingu Kieleckiego Parku Technologicznego. W tej zielonej enklawie nauka przeplata się z zabawą, relaksem i odpoczynkiem.

W zajęciach mogą wziąć udział grupy szkolne – uczniowie szkół podstawowych oraz całe rodziny. Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku o godz. 10:30 oraz 12:30 oraz w soboty o godz. 13:00. Koszt udziału: – 25 zł/os. (warsztaty + wystawa) – 90 minut, obejmuje tury zwiedzania od wtorku do piątku – 18 zł/os. (warsztaty) – 45 minut, obejmuje tury zwiedzania od wtorku do soboty (istnieje możliwość dokupienia biletu na zwiedzanie wystawy). Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji pod nr 41 278 72 50 lub mailowo: [email protected]

ORGANIZATOR:

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego

Logo organizatora
 • REJESTRACJA:
  Wymagana
 • LINK: Strona Wydarzenia
 • WSTĘP:
  Płatny
 • LOKALIZACJA:
  Kielce
 • DATA:
  od 1.10.2021
  do 10.10.2021
 • GODZINA:
  od 10:30 wt-pt
  od 12:30 wt-pt
  od 13:00 sob
 • PRZESTRZEŃ:
  Offline
 • WIEK:
  Dzieci
 • MIEJSCE:
  Energetyczne Centrum Nauki KPT
 • JĘZYK:
  Polski