TECH – NOC w Centrum Innowacji Przejście

Kliknij tutaj by przejść do wydarzenia

Centrum Innowacji Przejście to miejsce, które sprzyja kreatywnym rozwiązaniom, wychodzi poza schematy i proponuje nowe rozwiązania w obszarach kultury i edukacji. Centrum stanowi przestrzeń dla nowych technologii, druku 3D, nauki programowania; ponadto system HTC VIVE zapewnia dostęp do najnowszych doświadczeń VR. Poprzez realizację warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych edukatorów, przeznaczonych dla różnych środowisk i grup wiekowych, uczestniczymy w rozwijaniu kompetencji cyfrowych, przeciwdziałamy e-wykluczeniu, pośredniczymy w nabywaniu umiejętności korzystania z nowych technologii. Naszą misją jest cyfryzacja odpowiedzialna społecznie.

Podczas Nocy Innowacji zapraszamy na wycieczkę do świata nowych technologii, podczas której:
✔ zanurzysz się w wirtualny świat technologii VR i AR
✔ dowiesz się, jak druk 3D rewolucjonizuje nasze codzienne życie
✔ poznasz tajniki projektowania graficznego
✔ zobaczysz innowacyjne rozwiązania edukacyjne, nad którymi pracujemy w Centrum Innowacji Przejście

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny; na warsztaty i pokazy, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Noc innowacji w Centrum Innowacji Przejście we Wrocławiu:

✔11:00-13:00 – PROJEKTOWANIE GRAFICZNE / WARSZTATY
Odbiorcy: 9-16 lat
Zapisy: https://biblioteka.wroc.pl/noc-innowacji-projektowanie-graficzne-warsztaty/

To, jak ważna jest praca grafika, nie musimy nikogo przekonywać. Rozwój technologii sprawił, że zawody takie, jak designer, ilustrator, plastyk stały się bardzo cenione. Podczas zajęć młodzi adepci stworzą w programie CANVA własną ilustrację do książki. Ponadto dowiedzą się o teorii barw, wpływie kolorów na psychikę odbiorcy, zasadach kompozycji obrazu ze szczególnym uwzględnieniem zasady złotego podziału.
Staną się również wydawcami: stworzone podczas warsztatów projekty zostaną zebrane i przekształcone w e-publikcję z animowanym efektem przewracania stron.

✔13:00-14:00 – DRUK 3D. TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI / PREZENTACJA
Odbiorcy: 9-16 lat
Zapisy: https://biblioteka.wroc.pl/noc-innowacji-druk-3d-technologia-przyszlosci-prezentacja/

W dzisiejszych czasach technologia druku 3D rozwija się w niewyobrażalnym tempie. Druk 3D jest spotykany niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Podobnie jak komputery zrewolucjonizowały świat, tak teraz drukowanie 3D zmienia obszary nauki, kultury, sztuki i naszego codziennego życia. Nowa technologia budzi wiele pytań. Jak to działa? Do czego służy? Jak powstają projekty? Podczas zajęć odkryjemy tajemnice druku 3D, odpowiemy na te i wiele innych pytań.

✔15:00-16:00 – AR I VR. DOZNANIE NA ŻĄDANIE / PREZENTACJA
Odbiorcy: 9-16 lat
Zapisy: https://biblioteka.wroc.pl/ar-i-vr-doznanie-na-zadania-prezentacja/

Technologie i kolejne fale rozwoju sztucznej inteligencji zacierają granice między światem rzeczywistym i cyfrowym. Rozszerzona rzeczywistość łączy obraz świata rzeczywistego z wirtualnymi elementami stworzonymi cyfrowo, ale fenomenem ostatnich lat jest wirtualna rzeczywistość – technologia, która zastępuje rzeczywisty świat, bodźce wzrokowe i słuchowe elementami zaprojektowanymi komputerowo. Podczas spotkania pokażemy, jak działają  rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, przedstawimy możliwości zastosowania technologii AR i VR w różnych dziadzinach życia i obszarach działalności oraz aspekty oddziaływania rzeczywistości wirtualnej na umysł człowieka.

Uczestnicy spotkania będą mogli doświadczyć obecności w wirtualnym i rozszerzonym świecie podczas pokazów organizowanych w ramach Nocy Innowacji.

✔16:00-21:00 / DOTKNIJ ROZSZERZONEJ I WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI / wstęp wolny

Leonardo da Vinci – wirtualna wystawa w AR
Odbiorcy: 9-16 lat

Leonardo da Vinci to jeden z największych geniuszy w dziejach świata. Na kartach historii zapisał się jako malarz, architekt, filozof, botanik, matematyk, anatom, geograf, geolog. Był również konstruktorem i innowatorem – jako inżynier tworzył projekty wyprzedzające jego czas. To właśnie dzięki takim wizjonerom możemy dziś korzystać z zaawansowanych technologii.
Zapraszamy na wirtualną wystawę wynalazków Leonarda Da Vinci. W technologii rozszerzonej rzeczywistości zobaczysz dwanaście animowanych obiektów przedstawiających urządzenia projektu wielkiego wynalazcy epoki Renesansu. Zaawansowana technologia wprawi w ruch obiekty, które dotąd mogłeś oglądać tylko na rysunkach.

Mona Lisa w VR
Odbiorcy: 14+ / narracja w języku angielskim

„Mona Lisa: Beyond The Glass” to unikatowe doświadczenie VR przygotowane przez muzeum Luwr w partnerstwie z HTC Vive Arts,  upamiętniające 500 rocznicę śmierci wynalazcy. Pozwala spojrzeć na najbardziej celebrowane dzieło Leonardo da Vinci z innej perspektywy. W Centrum Innowacji, dzięki urządzeniom HTC Vive zapewniającym głęboką immersję, przeniesiesz się  do Salle des États – jednej z sal paryskiego Luwru będącej miejscem stałej eskpozycji obrazu.  Zniknie ochronne szkło, wszystkie bariery i zabezpieczenia.  Zostaniesz sam na sam z arcydziełem, aby zgłębiać jego detale i tajemnice.

ORGANIZATOR:

Centrum Innowacji Przejście

Logo organizatora
 • REJESTRACJA:
  Wymagana
 • LINK: Noc Innowacji w Centrum Innowacji Przejście
 • WSTĘP:
  Bezpłatny
 • LOKALIZACJA:
  Wrocław
 • DATA:
  9.10.2021
 • GODZINA:
  11:00 - 21:00
 • PRZESTRZEŃ:
  Offline
 • WIEK:
  Wszyscy
 • MIEJSCE:
  Centrum Innowacji Przejście
 • JĘZYK:
  Polski