Polimerowa Noc z Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników

Kliknij tutaj by przejść do wydarzenia

Każdy z nas w codziennym życiu, świadomie lub nie, korzysta z innowacyjnych technologii i nowatorskich produktów. Należą do nich m.in. nowoczesne materiały polimerowe wykorzystywane do produkcji sprzętów gospodarstwa domowego, farby, które pomagają chłodzić pomieszczenia, nie palą się i nie brudzą, nowoczesne wyroby z gumy, jak również technologie, które wykorzystują biomateriały czy surowce pochodzące z recyklingu.

To wszystko jest specjalnością Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników będącego jednym z kilkudziesięciu instytutów badawczych tworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz, trzecią pod względem wielkości sieć badawczą w Europie. Tworzymy rozwiązania, które pozwalają naszym Klientom rozwijać się i stawać się liderami w swojej branży, a także poszerzać asortyment wprowadzając na rynek liczne innowacje.

9 października w godzinach 16.00 – 17.00 zapraszamy Państwa do naszego Instytutu na wirtualny spacer, podczas którego będzie można zobaczyć wycinek pracy naukowców, badaczy i konstruktorów pracujących w naszych trzech centrach badawczych zlokalizowanych w Toruniu, Gliwicach i Piastowie.

W Centrum Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych w Toruniu pokażemy pełen proces technologiczny począwszy od badań na wytworzeniu gotowego wyrobu skończywszy. Badania i próby zostaną przeprowadzone w laboratorium doświadczalnym,
a wytworzenie gotowego produktu w laboratorium technologicznym. Zaprezentowane zostaną procesy: wytworzenia mieszanki kompozytowej, wytłaczania folii, a następnie formowanie pojemnika użytkowego.

W Centrum Farb i Tworzyw w Gliwicach zajrzymy do przysłowiowej „instytutowej kuchni”, by zapoznać się z technologią powstawania wyrobów lakierowych. Zobaczymy jak bada się farby, lakiery i tworzywa sztuczne oraz poznamy opracowane w naszych laboratoriach inteligentne wyroby lakierowe.

W Centrum Elastomerów i Gumy w Piastowie pokazany zostanie proces powstawania gumy oraz przykładowy sposób jej modyfikowania tak, aby otrzymać gotowe wyroby o różnych właściwościach.

Serdecznie zapraszamy!

Nasi naukowcy będą do Państwa dyspozycji na czacie w godzinach od 16:00-17:00. Postarają się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania.

Czekamy na Was w naszym studiu.

ORGANIZATOR:

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników

Logo organizatora
 • REJESTRACJA:
  Niewymagana
 • LINK: Strona internetowa wydarzenia
 • WSTĘP:
  Bezpłatny
 • LOKALIZACJA:
  W Internecie
 • DATA:
  9.10.2021
 • GODZINA:
  16:00 - 17:00
 • PRZESTRZEŃ:
  Online
 • WIEK:
  Wszyscy
 • MIEJSCE:
 • JĘZYK:
  Polski