Otwarte warsztaty w pracowniach technologicznych [email protected] na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Kliknij tutaj by przejść do rejestracji na wydarzenie

Zapraszamy na otwarte warsztaty w [email protected] na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas warsztatów w nowoczesnych pracowniach technologicznych będziesz mieć szansę własnoręcznego wykonania praktycznego innowacyjnego projektu.

W ramach Nocy Innowacji udostępniamy nasze pracownie na Wydziale Fizyki UW, aby każdy wcześniej zapisany odwiedzający mógł wyjść z warsztatu nie tylko z niezbędną wiedzą, ale również z własnoręcznie wykonanym przedmiotem.

Zapraszamy na następujące warsztaty:

1. Uszyj to! – maseczki na oczy:
W trakcie warsztatu zapoznasz się z maszyną do szycia i jej użytkowaniem, a nowe wiadomości wypróbujesz i potrenujesz samodzielnie szyjąc maskę na oczy. W trakcie zajęć zdobędziesz umiejętności potrzebne do samodzielnej obsługi maszyny: jak poprawnie ją złożyć, nawlec nici, wymienić igłę. Oprócz tego zostaniesz zaznajomiona/y z podstawami szycia, które można wykorzystać do swoich krawieckich projektów. Wszystkiego nauczysz się w praktyce! Po warsztatach wyjdziesz z nowymi, nietuzinkowymi umiejętnościami oraz własnoręcznie wykonaną bawełnianą maseczką.

2. Praktyczny druk 3D:
Podstawowe szkolenie dotyczące wykorzystania druku 3D. Podczas warsztatu zapoznasz się z podstawami druku 3D. Po krótkim wstępie teoretycznym uwaga skupi się na praktycznym wykorzystaniu drukarek 3D w technologii FDM (Fused Deposition Modeling), czyli zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionego typu. W trakcie warsztatu zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej obsługi drukarki 3D: od przygotowania modelu, przez wybór materiału i parametrów, przygotowanie drukarki, aż do ściągnięcia gotowego wydruku.

3. DIY – duży zegar:
Zajęcia z serii DIY. na warsztacie wspólnie wykonamy zegarek z drewna! Każdy z uczestników samodzielnie: przygotuje sobie kawałek drewna, wywierci otwór; zaprojektuje i wydrukuje zawieszkę do zegara; wykona wypalarką cyfry na tarczy; zainstaluje mechanizm zegarowy i wskazówki.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja przez stronę: https://iuw.edu.pl/pl/projekty/noc-innowacji/

ORGANIZATOR:

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego

Logo organizatora
 • REJESTRACJA:
  Wymagana
 • LINK: Rejestracja na wydarzenie
 • WSTĘP:
  Bezpłatny
 • LOKALIZACJA:
  Warszawa
 • DATA:
  9.10.2021
 • GODZINA:
  16:00 - 20:00
 • PRZESTRZEŃ:
  Offline
 • WIEK:
  Wszyscy
 • MIEJSCE:
  Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
 • JĘZYK:
  Polski