Nokia – poznajcie nasze Innowacyjne Laboratoria

Kliknij tutaj by przejść do wydarzenia

Czy zastanawialiście się kiedyś jak to się dzieje, ze jesteśmy w stanie przesyłać coraz większe ilości danych w coraz krótszym czasie?

W Laboratoriach Nokii we Wrocławiu i w Krakowie światowej klasy specjaliści uczestniczą zarówno w procesie wytwarzania produktów jak i w rozwoju technologii, są to międzynarodowe projekty wymagające współpracy z oddziałami z najbardziej odległych zakątków świata. Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii, które służą dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Każdego dnia tworzone są innowacyjne rozwiązania, które są lub będą używane na całym świecie. Nasze Laboratoria to unikalna na skalę europejską inwestycja, wyposażona w sprzęt najnowszej generacji m.in. symulatory testów, prototyp stacji bazowych, oscyloskopy obrazowe sygnałów, analizatory spektrum sygnału radiowego. Jest to sprzęt umożliwiający testowanie urządzeń telekomunikacyjnych w ekstremalnych warunkach pogodowych od -70 C do +180 C. Dzięki zastosowanemu środowisku automatyzacji oraz systemowi zdalnych testów praca w laboratorium trwa nieustannie 24H.

Nokia wyznacza nowe kierunki dla zmian, które nieustannie nadchodzą. Dzięki prowadzonym badaniom możemy zapewnić m. in: ułatwienie przepływu pojazdów i ludzi dzięki inteligentnym usługom w zakresie mobilności, narzędzia do bardziej efektywnego wykorzystania energii w domach i przedsiębiorstwach, monitorowanie liczby pieszych w miejscach publicznych, aplikacje do zdalnego monitorowania stanu zdrowia.

Do tego zachęcamy do zapoznania się z innymi materiałami opowiadającymi o Nokii:

ORGANIZATOR:

Nokia

Logo organizatora