Noc Naukowców na Nocy Innowacji 2021 | Politechnika Poznańska

Kliknij tutaj by przejść do wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą filmów przygotowanych przez Politechnikę Poznańską. Opowiemy Wam o sposobach, na jakie można wykorzystać nowe technologie do ratowania Ziemi i jej mieszkańców, a także gdzie i jak szukać nam ewentualnego nowego domu.

Wszystkie materiały znajdziecie w linku powyżej, a wśród tematów, które poruszymy znajdziecie między innymi:

  • Fizyka Paper Show

Film znajdziecie pod linkiem: https://youtu.be/Sk8hLF9h5Q0

Zapraszamy na niekwestionowany hit każdej Nocy Naukowców – kultowe show fizyczne, tym razem w świecie roślin. Przedstawimy widowiskowe eksperymenty, zaciekawimy naukowymi doświadczeniami. Omówimy zjawiska fizyczne jakie można obserwować w lesie, ogrodzie i na łące. Pokażemy między innymi jak „rosną” fraktale. Przyjrzymy się też właściwościom papieru, którego „produkcja” zaczyna się w świecie drzew.

  • Chemia dla Mistrzów!

Film znajdziecie pod linkiem: https://youtu.be/o3fKzB9PKcc

Zjawiskowe i niesamowite pokazy chemiczne w Kampusie Piotrowo przeprowadzone przez studentów i naukowców Wydziału Technologii Chemicznej. Zobacz jak zrobić płonące bańki, zamrozić balony, sprawić sobie młotek z jabłka czy przygotować pastę do zębów dla słonia.

  • Jaki jest Twój ślad węglowy i wodny?

Film znajdziecie pod linkiem: https://youtu.be/YLHXx2kaFPs

Co to jest ślad węglowy? Zapraszamy na film, w którym naukowcy zaprezentują wykorzystanie kalkulatorów śladu wodnego i węglowego. Uświadomią dlaczego warto ograniczać ślad węglowy i jak można to zrobić.

  • Laboratorium zimna

Film znajdziecie pod linkiem: https://youtu.be/pUzjtt0G00Q

Brr… jak tu zimno! Zobacz jak w kilka sekund można zamrozić wodę. Czy wiesz jak wygląda -196 stopni? Mrożnie doświadczenia i gorące emocje.

  • Szczepionki mRNA przeciw COVID-19

Film znajdziecie pod linkiem: https://youtu.be/vPXfreuMhHM

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o szczepionkach mRNA przeciw COVID-19. Jak powstały, jak działają oraz jak zostały opracowane.

ORGANIZATOR:

Politechnika Poznańska

Logo organizatora