Noc Innowacji z Łukasiewicz – PORT

Zapraszamy do zapoznania się z trzema materiałami filmowymi przygotowanymi z okazji tegorocznej Nocy Innowacji:

MIKROSKOPIA ELEKTRONOWA W GEOLOGII

Materiał online przygotowany przez organizatora: https://youtu.be/EQVs223AUSs

Jakie tajemnice skrywają minerały? Czy pod mikroskopem możemy zbadać naprawdę wszystko i jak możemy tę wiedzę wykorzystać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zdradzi mgr Piotr Kenis z Laboratorium Badań Struktury i Właściwości Materiałów. Nie czekaj i odkrywaj świat z dokładnością do nanometra!

LASERY

Materiał online przygotowany przez organizatora: https://youtu.be/k1_q8JdIdz8

Co łączy Gwiezdne Wojny z Łukasiewicz – PORT!? Lasery! Naukowcy z naszego Instytutu o laserach wiedzą dosłownie wszystko. Dowiedz się do czego służy laser, jak działa mikroobróbka laserowa i co jeszcze potrafią lasery z PORT? Opowie dr inż. Tomasz Baraniecki z Centrum Inżynierii Materiałowej.

BEZPIECZNE MROŻONKI

Materiał online przygotowany przez organizatora: https://youtu.be/Vvsd2m1HBc4

Temperatura i jej magiczne właściwości w życiu codziennym. Czy można ją badać inaczej niż termometrem? Odpowiada dr inż. Magdalena Wilk – Kozubek, która w Łukasiewicz – PORT w ramach Projektu LIDER, pracuje nad wytworzeniem farby zmieniającej kolor pod wpływem temperatury.


Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii z Wrocławia od ponad dwóch lat należy do Sieci Badawczej Łukasiewicz, trzeciej pod względem wielkości sieci badawczej w Europie. W swojej działalności opiera się na trzech Centrach: Inżynierii Materiałowej, Nauk o Życiu i Biotechnologii oraz Diagnostyki Populacyjnej.

W każdej z jednostek funkcjonują Zespoły Badawcze oraz specjalistyczne laboratoria i pracownie pomiarowe o łącznej powierzchni ponad 8,5 tysiąca metrów kwadratowych. Instytut naukowo – badawczy od lat gromadzi najlepszych naukowców z całego świata, którzy wykorzystując nowoczesną infrastrukturę realizują badania na najwyższym poziomie. Od początku pandemii PORT prowadzi działania zmierzające do ograniczenia jej skutków. Instytut jest też Podmiotem Zarządzającym wartego 450 mln zł programu Wirtualny Instytut Badawczy działającego w obszarze biotechnologii medycznej – onkologii.

Łukasiewicz – PORT oferuje technologie, w stosunku do których dysponuje pełnymi prawami. Zapewnia ochronę patentową, umożliwia przetestowanie opracowanych wynalazków, a także wsparcie wdrożeniowe. Instytut jest wiarygodnym i pożądanym partnerem dla międzynarodowych korporacji, takich jak LG Electronics, Roche czy Pfizer, wspierając jednocześnie rozwój polskich firm i start-upów, m.in. XTPL czy SensDx.

***

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź naszą stronę www.port.org.pl

ORGANIZATOR:

Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii

Logo organizatora