Czym jest UBI? Telematyka i profilowanie kierowcy

Kliknij tutaj by przejść do wydarzenia

Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji zaprasza do obejrzenia filmu i wysłuchania podcastu na temat jednego z ciekawszych projektów realizowanych w ostatnim czasie w Instytucie: „Innowacyjnego systemu wspierającego ocenę ryzyka ubezpieczeń komunikacyjnych dedykowanego dla UBI (Usage Based Insurence)”.

Głównym celem projektu było zbudowanie systemu do ilościowej i jakościowej oceny stylu jazdy i zachowania kierowcy na drodze. System umożliwi automatyczny, autonomiczny i zdalny nadzór nad osobą kierującą danym pojazdem i stworzenie jej indywidualnego profilu w oparcie o zebrane dane. Dane jakościowe są automatycznie przesyłane do ubezpieczycieli, co umożliwia zminimalizowanie ryzyka towarzystw ubezpieczeniowych w szkodach komunikacyjnych. A jakie korzyści może odnieść kierowca ubezpieczający pojazd? Dodatkowe zniżki ubezpieczenia OC i AC. W ten sposób bezpieczna jazda jest premiowana a my wszyscy, jako użytkownicy dróg, bezpieczniejsi!

Czym dokładnie jest UBI? Jakie badania prowadziliśmy w Łukasiewicz – PIMOT i na torze Modlin? Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania materiału!

Materiał filmowy dotyczący projektu: https://youtu.be/1bm2n0NzqVQ

***

Projekt realizowany w Konsorcjum:

Politechnika Świętokrzyska – Lider Konsorcjum

Globtrak Polska Sp. z o. o.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, lata 2014-2020, Działanie 4.1 „Badania naukowe i prace rozwojowe”, Poddziałanie 4.1.4 „Projekty Aplikacyjne”

ORGANIZATOR:

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Logo organizatora